דג הכסף עובדות ומידע

כיצד לזהות ולשלוט בדגי הכסף

איך נראים חרקי דג הכסף

  • צבע: לבן עד חום-אפור או כחלחל-כסף
  • צורה: גד הכסף הם חרקים בצורת דמעה
  • זנב: שלושה זיפים ארוכים מאחור
דג הכסף

איפה הם גרים

דגי הכסף מסוגלים לשגשג ברוב האקלים, דגי כסף מעדיפים להתגורר באזורים חשוכים ולחים כמו מרתפים, עליית גג, מטבחים וחדרי אמבטיה. הם נמשכים במיוחד לנייר ולבגדים לחים. נמצא בדרך כלל בארגזים מאוחסנים במוסכים ובסככות.

 

מה הם אוכלים?

דג הכסף ידוע בהרגלי האכלה ההרסניים שלהם, ולעתים קרובות הורס ניירות, ביגוד וטפטים. דג כסף ניזון מפחמימות, במיוחד סוכרים ועמילנים. תאית, שמפו, דבק בספרים, פשתן, משי וחרקים מתים עשויים להיות מקורות מזון. הם נמצאו באריזות מזון שלא נפתחו.

כיצד להיפטר מדגי הכסף

בעלי בתים לעתים קרובות מעבירים דגי כסף פנימה ללא ידיעה. כאשר מכניסים אותם לבית, קופסאות קרטון ומיכלי פלסטיק שאוחסנו לאחרונה באזורים שורצים יכולים לאפשר למזיקים להתפשט.

חללים חמים ולחים, כמו מרתפים וחללי זחילה, מושכים אליהם דגי כסף. המזיקים ייכנסו לבתים דרך סדקי יסוד, מסכים קרועים או פערים סביב הדלתות. השארת כלים מלוכלכים בשטח פתוח תפתה גם דג כסף בתוך הבית.

 

 

כמה חמורות בעיות דגי הכסף

עלול לגרום לאלרגיות
דג הכסף מהווה לעיתים קרובות סיכון קל לאנשים ולרכוש. הם אינם מעבירים מחלות, אך המזיקים עלולים לגרום לאלרגיות אצל אנשים מסוימים.

עלול למשוך מזיקים אחרים
נוכחותם מושכת לעיתים חיפושיות שטיח וגורמת לחוסר נחת בשל הופעתם המוזרה.

עלול לגרום נזק לחפצים אישיים
בעודם בבית, דגי כסף אוכלים גם דגנים ולועסים חורים גדולים לבגדים, ריפודים או נייר. במספרים גדולים הם יכולים לגרום נזק רב. פריטים הרוסים כוללים לעיתים קרובות קבצים מאוחסנים, ספרים ובגדים.

התפשטות

דג כסף עובר ריקודי אהבה לפני ההזדווגות. הזכרים מניחים זרעונים, הנלקחים לביצית דגימות הנשים. מספר הביציות וההרגלים של הנקבות משתנים, תלוי במין. זן אחד מטיל כמה ביצים ביום כאשר כמו שמין אחר מטיל אשכולות של 2 עד 20 ביצים. קרא עוד על מחזור החיים של דג כסף .

סימנים של התפשטות דג כסף

לרוב, בעלי בתים מזהים דגי כסף כאשר הם מוצאים אחד על הרצפה או בכיור או באמבטיה. נזקי האכלה שלהם יכולים גם הם להצביע על נוכחותם, יחד עם הצואה הזעירה שלהם.

 

מניעת דגי הכסף בבית

טיפוס לילי

דג כסף הוא טיפוס לילי ונע במהירות רבה. הם חשאיים, וחומרת ההדבקה עשויה להישאר מבלי משים לפרקי זמן ארוכים, מה שיאפשר צמיחה אקספוננציאלית. דג הכסף מתרבה במהירות .

לחות

דג כסף יכול לשרוד כמעט בכל סביבה, אך הם מעדיפים אזורים עם לחות גבוהה. נימפות מתפתחות מהר יותר באזורים לחים. לכן, אחת הדרכים הטובות ביותר למנוע נגיעות היא שליטה בלחות.
  • פתחו פתחי אוורור במרחבי הזחילה
  • במרתפים דאגו לאיטום טוב
  • דגי כסף צורכים מגוון מזונות, ושיטות ניקיון קפדניות של משק בית עשויות לסייע במניעת נגיעות על ידי הגבלת אתרי האכלה פוטנציאליים.

מלכודות

אם הבית שלך כבר מארח את אוכלוסיית דגי כסף, מומלץ להזמין איש מקצוע שיכול ליצור גישה מותאמת אישית. מלכודות וקוטלי חרקים הנמכרים בחנויות יהרגו חרקים בודדים בלבד ואינם יכולים לטפל בנגע שלם. יש כאלה שמנסים להשתמש בקינמון כדי להדוף את דגי כסף מאזורים מסוימים, אך הוא אינו הורג את החרקים או את ביציהם.

טיפול בנגיעות של דגי כסף מחייב טיפול הן בדגי הכסף הבוגרים והן במקלט שלהם. רוב הפתרונות לעשות זאת בעצמך מתגלות כלא יעילות לאורך זמן, עם תקופות הקלה קצרות ואחריהן נגיעות נוספת. בשוק ישנם מגוון מלכודות של דגי כסף. עם זאת, מלכודות אלה מכוונות לחרקים בודדים ואינן יכולות למנוע אוכלוסיות שלמות של דגי כסף.

מה קוברה הדברות יכול לעשות

נגיעות בדגי כסף דורשים טיפול מקצועי. מומחה ההדברה שלנו יוכל להעריך את המצב בביתך ולקבוע את שיטות ההשמדה היעילות ביותר לבעיה הספציפית שלך. בסימן ראשון להדבקה בדגי כסף, פנה למקבל לקוברה הדברות. הזמן בדק בית העשוי לעזור לכם להיפטר מדגי כסף.

איש קוברה הדברות מאומן יכול לעזור בחיסול דגי כסף. מכיוון שכל בית שונה, הטכנאי של קוברה יעצב תוכנית ייחודית למצבכם.

הרחקת דגי הכסף מהבית שלך היא תהליך מתמשך ולא טיפול חד פעמי. פתרון הבלעדי של קוברה הוא מחזור מתמשך של שלושה שלבים קריטיים – הערכה, יישום ומעקב.

קוברה הדברות יכול לספק לכם את הפתרון הנכון לשמור על דגי הכסף במקומם … מחוץ לביתכם.