איך מגיעים הזבובים?

ישנן דרכים רבות ושונות שונות שבעלי בתים עשויים לקבל זבוב במרחב המגורים שלהם. החרקים יכולים להיכנס לבתים על מוצרי מזון (זבובי פירות) או להיסחף דרך חלונות ודלתות פתוחים. הם עשויים להתפתח  בחומר אורגני מתפורר בניקוז. הם יכולים גם לשרוף חיות מתות בקירות, עליית גג או במקומות נסתרים אחרים בתוך הבית. מינים מסוימים מעדיפים לחמם בפנים ונמשכים לחלקים שטופי שמש בבית ובקומות העליונות של הבניינים.

שלבי החיים של הזבובים

תפתחות הזבובים כוללת מחזור חיים בן ארבעה שלבים. החל מביציות, זבובים עוברים שלבי זחל וגולם לפני שהם מגיחים כמבוגרים. מחזור החיים של הזבוב מתחיל כאשר נקבה מופרית מוצאת מקום מתאים להטלת ביציה. אתר הביצים האידיאלי הוא חומר שהזחלים יאכלו כשהם בוקעים מהביצה. דוגמאות לאתרי הטלת ביצים עשויות לכלול ערמת אשפה, צואה או חומר אורגני לח ומפורק אחר.

במקרים מסוימים, ביציות מופרות בוקעות תוך 24 שעות. עם בקיעתם, הזחלים ניזונים מהחומר האורגני. זחלי הזבובים אוכלים מספר ימים עד שבועות, ומאחסנים מספיק חלבונים וחומרים מזינים שיחזיקו מעמד בשלב הגולם הקרוב שלהם.

כאשר מגדלים זחלים הם עוזבים את מקור המזון שלהם ומחפשים אחר מקומות יבשים וחשוכים שבהם ניתן להתגדל. בשלב הגולם זבובים מתפתחים מזחלים נטולי רגליים למבוגרים עם שש רגליים, עיניים מורכבות וזוג כנפיים. זמן ההתפתחות מביצה למבוגר משתנה בהתאם למין, לתנאי הסביבה ולשפע המזון. זבובים מסוימים יכולים להשלים את התפתחותם תוך מספר שבועות אם התנאים תקינים.

איך נפטרים מזבובים

עצירת זבובים מרבייה היא הצעד הראשון בשליטה על נגיעות. כדי למנוע התפתחות ביצי זבוב, שמור על מטבחים נקיים ונקיים מתוצרת ואשפה ישנים. סגירת דלתות וחלונות במהירות והתאמתם עם מסכים צמודים, עשויים גם הם לעזור. אולם, הסרת מקורות המזון שלהם ואתרי התפתחות היא בדרך כלל הדרכים הטובות ביותר למנוע או לשלוט בזבובים.

כאשר הזבובים הופכים לבעיות, פנה למומחים של  קוברה הדברה בכדי לאתר את המקומות בהם זבובים מטילים ביצים. לבקש מאנשי המקצוע שלנו יסייעו לך לפתח תוכנית הדברה על מנת להדביר מזיקים אלה.

זבובים בבתים

בעלי בתים רבים מבחינים בזבובים בבתיהם בסוף חודשי האביב, הקיץ והסתיו. המזיקים נכנסים פנימה ממספר סיבות, אך רובם נכנסים כדי להאכיל באשפה, תוצרת בשלה או לחות. לתושבים שיודעים מה מושך זבובים יהיה מזל טוב יותר במניעה. על מנת לקבוע מה מושך זבובים לביתך, חשוב לזהות את מיני המזיקים שאתה נתקל בהם. זבובי הבית הנפוצים נמשכים לזוהמה אורגנית מתפוררת כמו צואה ובשר נרקב, ואילו זבובי פירות מחפשים חומרים ממותקים וניזונים בדרך כלל מפירות בשלים יתר, סודה שנשפכה ואלכוהול. זבובי ניקוז דורשים אקלים לח וחומרים אורגניים וימשכו לנקזים שם יטילו את ביציהם.

מה מושך זבובים אל תוך הבית

מזיקים אלה שכיחים באזורים לא מטופלים. התנאים שמושכים זבובים בבתים ובסביבתם כוללים:

  • פחי אשפה ללא כיסוי.
  • פגרי בעלי חיים בקירות, בעליית הגג או במקום אחר.
  • צואה או צואה לחיות מחמד סביב חצרות.
  • תסיסת פירות על משטחי השיש.
  • נוזל סודה ומיכלי אלכוהול פתוחים.
  • חלאות בתחתית וציפוי החלק הפנימי של הניקוז.

כיצד למנוע זבובים

לאחר שקבעו מה מושך זבובים , בעלי בתים יכולים לבצע שינויים בכדי למנוע ממזיקים לחזור. הסרת אשפה פנימית וחיצונית, שמירה על מיכלי אשפה נקיים ומכוסים, וניקוי צואת חיות מחמד עלול להפחית את מספר הזבובים. זריקת אוכל נרקב וחיטוי פינוי האשפה מסייעות לרוב גם לשליטה. חשוב להבטיח חלונות אטומים היטב ושמירה על דלתות סגורות כאשר אינן בשימוש, בכדי לסייע במניעת כניסת זבובים לבית. זה חשוב מאוד אם יש צורך במניעת זבובים חורפים כמו זבובי אשכולות.תושבים עשויים להזדקק לאנשי מקצוע במזיקים כדי להבין מה מושך זבובים בביתכם וכיצד להיפטר מהם. צרו קשר עם הצוות באורקין להסרה.

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.