עובדות ומידע על עכברים

למד כיצד לזהות עכברים

עכברים הם יונקים בעלי דם חם, שכמו בני אדם, ניתן למצוא אותם ברחבי העולם. יש להם שיניים קדמיות גדולות למדי לכרסום ושיניים צמודות, המותאמות ללעיסה. עכברים לועסים מגוון פריטים העומדים לרשותם וגורמים נזק רב בבתים ובסביבתם.

שם מדעי: Mus

עכבר

כיצד ניתן להיפטר מעכברים?

מה עושים? המדברים בקוברה מאומנים לא רק לטפל בנגע הנוכחי אלא גם כדי למנוע נגיעות עתידיות. הזמנת בדק בית עשוי לעזור לכם להיפטר מעכברים אחת או לתמיד.

בעיות עם עכברים – בעלי בתים עשויים לעיתים לחפש פתרונות ביתיים לבעיית עכברים בבתים. הם עשויים לנסות מגוון חומרים דוחים או אפילו שמנים אתרים. שיטות ביתיות אלה אינן מסוגלות לתת מענה לנגע עכברים מלא.

מומלץ לכל מי שחווה הדבקת עכברים לפנות לאיש מקצוע מדביר מוסמך בכדי לתאם פגישת ייעוץ.

האם הדיירים גורמים לדאגה

עכברים ומחלות – מלבד היותם קשים לשליטה, עכברים עלולים לשאת מחלות ולעכל מזון עם פסולת, פרווה ורוק. למעשה, עכברים יכולים לזהם פי 10 מכמות המזון שהם אוכלים. משרד הבריאות מקשר כמה מכרסמים לתסמונת הריאה של הנגיף CDC, שהיא מחלה קטלנית בכ-35 אחוזים מכל המקרים המדווחים בישראל.

המזיקים מארחים גם פרעושים, שעלולים להפיץ מגיפה ומחלות כמו נגיף choriomeningitis לימפוציטית. מחלה זו פוגעת בעיקר בסובלים ממערכת חיסונית מוחלשת ועלולה לגרום לכאבי ראש, חום ודלקת קרום המוח. זה יכול גם לגרום לסיבוכים במהלך ההיריון.

לא מומלץ לטפל בעכברי פרא. הם מצוידים בשיניים גדולות ומסוגלים להעביר מגוון חיידקים, נגיפים ומחלות דרך הרוק, הצואה והשתן.

אם אתה מאתר עכברים בביתך, עדיף לפנות לאיש מקצוע להדברת מזיקים לצורך וזיהוי וטיפול. הימצאותו של עכבר אחד בבית יכול להצביע על התפשטות.

הרחיקו את כל הילדים וחיות המחמד מעכברים. אם עכבר יועבר לפינה הוא יינשך על מנת להגן על עצמו.

עובדות על עכברים
בית הגידול הטבעי שלהם הוא בחוץ. חולדות ועכברים חיים בדך כלל 4-6 חודשיים. בעוד שבתנאים מסבירי פנים של בית או בניין, חולדות ועכברים עשויי לחיות כשנה.
עובדות על עכברים
אומנם קשה להעריך את פוטנציאל הרבייה של עכברים. אך עכברים מסוגלים לייצר מספר רב של צאצאים. לדוגמה נקבה בוגרת מינית תפיק בין 6-10 המלטות של 5-6 עכברים במהלך חייה את ההמלטה הראשונה שלה תוכל לעשות שתהיה בת חודשיים בלבד. עם זאת, לא כל הצאצאים הללו ישרדו כדי להגיע לבגרות מינית ולהתרבות
עובדות על עכברים
בעוד עכברים עשויים לנשוך או להתנהג בצורה אגרסיבית אך הם עושים זאת רק כאמצעי להגן על עצמם כאשר הם חשים בסכנה או נבהלים. לרוב הם יברחו ויחפשו הגנה מבלי להפוך לתוקפניים. חולדות ועכברים הם אוכלי כל ולא טורפים הם יאכלו זרעים, פירות, מזון על בסיס דגנים, בשר, צואה, ומקורות מזון אחרים הזמינים להם.
עובדות על עכברים
עכברים משפיעים על חיות מחמד על יד צריכת מזון לכלבים וזיהום. עכברים יוצרים חרדה לחיות מחמד ועלולים לשאת מחוללי מחלות העלולים לגרום למחלות של חיות המחמד. כמו כן עכברים עשויים להוות מקור לפרעושים העלולים לגרום לגירוי או מחלות לחיות המחמד של הבית.
עובדות על עכברים
עכברים הם אוכלי כל שאוכלים בשר, טורפים עכברים אחרים, יונקים קטנים וציפורים. אך בדרך כלל יעדיפו זרעים פירות מוצרים מאוחסנים, מזון לכלבים, שפיכת מזון ופסולת.
הקודם
הבא