פאת אוזניים - עובדות ומידע לפאת אוזניים

למד כיצד לזהות ולשלוט בפאת אוזניים

למד כיצד לזהות את פאת אוזניים

מעט מאוד אנשים אי פעם נתקלים בנגיעות אוזניים בשיעור גדול, והם בדרך כלל לא שורפים באופן פעיל בתוך הבית. מכיוון שמדובר בחרקים חיצוניים, גם אם אנשים רואים רק כמה שעשויים לנדוד לבית או לדירה, הם נחשבים לעתים קרובות לפלישה גדולה. לא מדובר בחרקים זעירים והמלקחיים המאיימים עלולים לגרום לבהלה כאשר אנשים כן רואים נגע באוזניים.

קליפות אוזניים אינן חרקים חברתיים, ולכן אין מלכה או מלך או עובדי מושבה כפי שאפשר היה לפגוש בדבורים או אפילו בטרמיטים. אין גם קן, כך שלא ניתן לראות נגיעה במקום אחד כמו עם כוורת דבורים.

הרגלים ובתי הגידול של ארוויג משתנים. חלקם טרומיים, בדרך כלל טורפים חרקים קטנים יותר או פרוקי רגליים. רובם אינם טרום-טרומיים ובמקום זאת ניזונים מהצמחייה החיה או הנרקבת שנמצאת באדמה לחה.

אם יש בית עם אדמה לחה סביב היסוד ושפע של עלים, חומר צמחי מת באדמה, ואפילו צמחים חיים כמו עשבים רכים, לנזירי אוזניים יהיו תנאים נאותים לאכילה, להסתרה ולגידול צעירים.

מקובל מאוד להסיר את כיסוי הצמחייה ולראות עשרות מין אוזניים ממהרות למצוא מקומות מסתור. במיוחד מין אוזניים ביתיות וצעירים אינן יכולות לסבול אזורים יבשים ושטופי שמש לאורך זמן. לפעמים, אפשר אפילו לראות קצות אוזניים נכנסות לחורים בגדמי עצים רקובים, אך קופות אוזניים בדרך כלל לא חופרות ולא נובלות במידה רבה. הבטן הגמישה תאפשר להם לנוע במהירות ולאזורים הדוקים.

כתוב את הכותרת כאן

איך הם נראים?
קיפושי אוזניים הם חרקים נראים מוזרים אשר צמתים או מלקחיים בולטים מבטן. אלה קצת מאיימים למראה אבל הם לא רעילים, והם לא מפיצים מחלות.

גודלם- תלוי במין, מבוגרים נעים בין 5-25 מ"מ.

כנפיים-הם חרקים דקים עם שני זוג כנפיים. דרמפטרה פירושו "כנף עור" בשל המראה העור של הכנפיים. הכנפיים האחוריות בדרך כלל מתקפלות מתחת לכנפיים הקדמיות. 

איפה הם גרים?

כמו בכל סוג אחר של חרק עם מינים רבים, הביולוגיה וההרגלים משתנים. רוב סוגי אוזני האוזן מעדיפים בדרך כלל אזורים רטובים שהם קרירים יותר ולא מופרעים. תזונה- קיפושי אוזניים בדרך כלל ניזונים מנבטים חיים או צמחייה מתפוררת, ובמקרים נדירים, מינים מסוימים הם טורפים. קרא עוד על מה אוכלות אוזניים .הם יכולים לנוע במהירות  בורחים במהירות 

לילה- 
אוזני אוזניים פעילות בלילה. במהלך היום הם מתחבאים בסדקים באזורים לחים. הם חיים מתחת לסלעים ובולי עץ ובמלט בערוגות פרחים. קני האוזן אוכלים צמחים וחרקים.

תאורה – הם נמשכים לאורות. הם יכולים להפוך למטרד במרפסות ובפאטיו בערבי קיץ. בבוקר הם יתאספו מתחת לדברים כמו כריות שהושארו בחוץ בן לילה.

 הם עוברים מבית לבית  כדי למצוא אוכל או בגלל שינוי במזג האוויר. בדרך כלל הם נופלים בתוך הבית בזמן שהם מחפשים מקלט או פשוט מסתובבים פנימה דרך דלתות פתוחות. קליפות אוזניים מעדיפות אזורים קרירים ולחים ועלולות להיכנס לבתים בתקופות יבשות ממושכות.

 

כיצד אוכל להיפטר מזרזי אוזניים?

אנשי קוברה הדברה מאומנים  מאומן לסייע בניהול קליפות אוזניים ומזיקים דומים הפולשים לבתים. מכיוון שכל חצר או בית הם ייחודיים, הרחקת מזיקים מביתך היא תהליך מתמשך ולא טיפול חד פעמי.

 

כיצד אוכל להרחיק אוזניים מחוץ לבית שלי?

כשאוזן אוזניים, לבד או במספר, נכנסת לבית, זה יכול להיות בגלל שהתנאים קשים בחוץ או בגלל שהתנאים מתאימים בפנים. מאחר שרוב קליפות האוזן אוהבות אזורים מוגנים לחים ולעתים נדירות מגיעות לאוויר נע יבש, התנאים חייבים להיות מתאימים להם להתבסס בפנים.

כשאדם מדמיין תנאים אלה, נראה כי שום בית או דירה אינם הולכים לתנאים שיובילו להידבקות באוזניים; עם זאת, לעיתים יהיו נזילות או אפילו עיבוי במרתפים, וזה יספק את הסביבה הרטובה והלוחה שעדיפות מין האוזן. אם עלים נשבו למרתף רצפה לא גמור או אפילו עפר, התנאים מושלמים לאוכלוסיות שורשי אוזניים.

עבור בתים עם שטחי זחילה של רצפת עפר, התנאים הם טובים עבור פאות אוזניים בדרך כלל ואם אין מחסום אדים למטה או אם אין לחות, האווירה בזחילה יכולה להוביל לפטריות וחרקים.

המשימה החשובה ביותר להרחיק את אוזני הרחם מבית היא להפוך את התנאים לבלתי אוסרים להצלחתם. אם יש בבית זחילה, התקן מחסום אדים ואם עדיין יש לחות מוגזמת, נקט בצעדים הדרושים לייבוש הזחילה כולל הסרת לחות.

כיצד אוכל להרחיק אוזניים מחוץ לבית שלי?

כשאוזן אוזניים, לבד או במספר, נכנסת לבית, זה יכול להיות בגלל שהתנאים קשים בחוץ או בגלל שהתנאים מתאימים בפנים. מכיוון שרוב קליפות האוזן אוהבות אזורים מוגנים לחים ולעתים נדירות מגיעות לאוויר נע יבש, התנאים חייבים להיות מתאימים להם להתבסס בפנים.

כשאדם מדמיין תנאים אלה, נראה כי אף בית או דירה אינם הולכים לתנאים שיובילו להידבקות באוזניים; עם זאת, לפעמים יהיו נזילות או אפילו עיבוי במרתפים, וזה יספק את הסביבה הרטובה והלחית שעדיפות האוזניים מעדיפות. אם עלים נשבו למרתף רצפת עפר לא גמור או אפילו עפר, התנאים מושלמים לאוכלוסיות אוזניים.

עבור בתים עם שטחי זחילה של רצפת עפר, התנאים טובים לכלל אוזניים בדרך כלל ואם אין מחסום אדים למטה או אם אין לחות, האווירה בזחילה יכולה להוביל לפטריות וחרקים.

המשימה החשובה ביותר להרחיק את ביתן האוזניים מבית היא להפוך את התנאים לבלתי סבירים להצלחתם. אם יש בבית זחילה, התקן מחסום אדים ואם עדיין יש לחות מוגזמת, נקט בצעדים הדרושים לייבוש הזחילה כולל הסרת לחות.

עבור פאות אוזניים שנודדות פנימה מכיוון שהתנאים בחוץ אינם מסבירי פנים, וודא כי הדלתות המטאטאות בתחתית הדלתות מתאימות היטב ושבכל נקודות היסוד אין סדקים. התקן מסכים על חורי בכי בלבנים. ודא שכל מסכי החלונות מתאימים היטב.

הכנה ובדיקה קטנה כמה פעמים בשנה ימנעו מכיסוי אוזניים להיכנס לבית או לדירה. אנשי מקצוע בהדברה יכולים גם להציע הדרכה ולהשתמש בכלים שהם יכולים להיעזר בהם כדי להרחיק את קליפות האוזן מהבית.